SPAK kërkon arrestimin e Llallës/ Gjykata e Posaçme e Apelit la në fuqi dënimin me dy vjet për ish-kryeprokurorin

23/09/2021 01:20

Adriatik Llalla kur ishte në detyrë si kryeprokuror i përgjithshëm lajmëronte shpesh se shtatorin që do vinte do bënte arrestime në nivele të larta.

Arrestime të tilla nuk i bëri kurrë dhe për fatin e tij të keq, ai mund të arrestohet këtë shtator, pasi gjykata e posaçme la në fuqi vendimin për dënimin e tij me dy vite burgim.

Pas vendimit SPAK i kërkoi policisë arrestimin e tij.

Top Channel