Foto/ “Me legjendën e politikës së jashtme amerikane”- Rama poston foto nga takimet e zhvilluara në New York

23/09/2021 00:11

Kryeministri Edi Rama ka pasur një ditë të ngjeshur me takime e aktivitete në Nju Jork, ku ndodhet për të marrë pjesë në punimet e Asamblesë së Përgjithshme të OKB-së.

Mes personave që ka takuar kreu i Qeverisë shqiptare ka qenë edhe Henry Kissinger, ish-sekretari amerikan i Shtetit në kohën e presidentëve Richard Nixon dhe Gerald Ford.

“Nga disa takime në Nju Jork, ku pata privilegjin e një bisede miqësore me legjendën e politikës së jashtme amerikane, Henry Kissinger”, shkruan Kryeministri.

FOTO GALERI
1/12

Top Channel