Dhunë në familje, zjarrvënie e plagosje me dashje, 4 të arrestuar në Fier

22/09/2021 09:20
Foto ilustruese

Një 55-vjeçar është arrestuar në Fier, pasi dyshohet se ka dhunuar vajzën e tij.

Dashamir Shehaj, banues në Patos do të hetohet për dhunë fizike dhe psikologjike ndaj vajzës.

Po ashtu, u kap Shpëtim Muarremi, pasi gjykata e ka dënuar me burg për dhunë në familje.

Janë vënë nën hetim A. H., 26 vjeç dhe L. Dh., 50 vjeç, pasi gjatë një sherri për motive banale kanë goditur njëri-tjetrin.

Policia ka proceduar dhe shtetasin me iniciale H.H. pasi duke djegur mbeturina në tokën e tij, zjarri ka dalë jashtë kontrollit dhe ka djegur një sipërfaqe me shegë.

Njoftimi i policisë:

Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Fier ndaluan shtetasin D. Sh, 55 vjeç, banues në Patos, pasi ka ushtruar dhunë fizike dhe psikologjike ndaj vajzës së tij.

Po nga këto struktura u bë ndalimi i shtetasit të shpallur në kërkim Sh. M., 43 vjeç, banues në Fier, pasi Gjykata e Apelit Vlorë me vendimin e datës 13.09.2021 ka vendosur masën e sigurisë “Arrest me burg”.

Në vijim të punës hetimore për zbulimin dhe vënien përpara përgjegjësisë ligjore të autorëve të zjarrvënieve të qëllimshme apo nga pakujdesia, specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Fier proceduan penalisht shtetasin H. H., pasi në Daullas, Fier, duke djegur mbeturina në tokën e tij, zjarri ka dalë jashtë kontrollit dhe ka djegur një sipërfaqe me shegë.

Gjithashtu, filloi procedimi penal për veprën penale “Plagosje e lehtë me dashje” për shtetasit A. H., 26 vjeç dhe L. Dh., 50 vjeç, banues në Drizë, Fier, pasi për motive të dobëta janë goditur me njëri-tjetrin me sende të forta.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Fier, për veprime të mëtejshme.

Top Channel