Rama poston pamjet nga kantieri për ndërtimin e Urës Dërmënas: Investim i shumëpritur për Fierin

21/09/2021 18:07

Kryeministri Edi Rama ka publikuar pamjet nga kantieri për ndërtimin e Urës Dërmënas, e cila do t’i përshtatet investimit në rrugën Fier-Seman-Bregdet.

Kryeministrin shkruan se ky është një investim i shumëpritur që do të nxisë turizmin e bujqësinë.

“Ky është kantieri për ndërtimin e Urës Dërmënas, e cila do t’i përshtatet investimit në rrugën Fier – Seman – Bregdet. Ky investim i shumëpritur për Fierin, nxit turizmin e bujqësinë dhe afron detin në ekonominë e Fierit”, shkruan Rama.

Top Channel