“Nuk e mbyll gojën, do flas prapë”/ Debat mes Gjekmarkaj dhe Ristanit: Berisha ka një “non grata” mbi shpinë

20/09/2021 22:22

Deputeti i PD, Agron Gjekmarkaj dhe ish sekretari i përgjithshëm i PD, Arben Ristani kanë debatuar në “Open” mbi rolin e Sali Berishës.

Gjekmarkaj tha me zë të lartë se nuk do të mbyllë gojën për asgjë, duke theksuar se Berisha ka një “non grata” mbi shpinë. Ndërs Ristani tha se nuk ka asgjë anti amerikane në mbledhjen e Kuvendit Kombëtar.

Pjesë nga debati

Gjekmarkaj: Do flas prapë, nuk jam njeri që e mbyll gojën. Do flas prapë.

Ristani: Po sipas teje, Berisha duhet të kthehej si Degoli dhe të bëjë revolucion brenda PD.

Gjekmarkaj: Por nuk e bëri. Ka një non grata mbi shpinë.

Ristani: Ne qëndrojmë tek amerikanët për shkak të vlerave, pra i kemi aleatë. PD qëndron për vlera, për parime dhe nëse anëtarësia do të mbledhë një Kongres le ta mbledhë. Çfarë ka këtu për të qenë anti amerikan? Nuk e dimë çfarë do vendosin. Të mblidhen e ta shohim. Së pari, mbledhja e Kuvendit është legjitime, është demokraci e kulluar po të mblidhen.

Top Channel