Debate te ashpra ne Kuvend/ PD godet LSI, nuk i le asnjë komision parlamentar

14/09/2021 12:48

Kuvendi nisi punën për me përcaktimin e drejtuesve te komisioneve parlamentare.

Por ndërsa pritej që ky të ishte një proces i qetë, rezultoi problematik. Arsyeja lidhej me faktin se partia demokratike ngulmoi të merrte të gjithë vendet në komisione.

Lulzim Basha u be protagonist, duke ngritur zërin veçanërisht kundër kryetares së kuvendi Lindita Nikolla. Partia Demokratike synonte që opozita të merrte shumicën në komisionet kuvendore edhe pse është pakicë. Kjo skemë u ndalua nga kreu i grupit parlamentar Taulant Balla dhe votimi për këtë çështje u shty.

Top Channel