Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka mbërritur në Tiranë për takimin me kancelaren gjermane, Angela Merkel dhe kryeministrat e gjashtë vendeve të Ballkanit Perëndimor.

Më parë në hapësirat e “Tirana Business Park” mbërriti edhe kryeministri malazez, Zdravko Kripokaviç, kryeministrja e Serbisë, Ana Bërnabiç dhe kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev.

Tashmë pritet nga çasti në çast të mbërrijnë aty edhe kryeministri i Shqipërisë, kryeministri Edi Rama, si dhe kancelarja Angela Merkel.

Merkel mbërriti në Tiranë paraditen e sotme ku u prit nga ministrja e Jashtme Angela Merkel dhe ambasadori Gjerman, Peter Zingraf.

Top Channel