Zjarri në Tetovë/ 12 persona nxirren të gjallë nga spitali, janë në gjendje të qëndrueshme

09/09/2021 09:35

12 persona janë nxjerrë të gjallë nga Spitali Modular në Tetovë dhe janë dërguar për shërim nëpër institucione te ndryshme shëndetësore, përfshi edhe Qendrën Klinike në Shkup.

Gjithashtu mësohet se gjendja e tyre shëndetësore është e qëndrueshme  dhe se të lënduarit janë jashtë rrezikut për jetën.

Kujtojmë se nga kjo tragjedi deri tani janë konfirmuar 14 viktima nga Prokuroria.

Top Channel