Vrasja në Pejë: Kryeprokurori dhe prokurorja e rastit dalin në vend të ngjarjes

09/09/2021 10:47

Vrasja e mbrëmshme në Pejë ka tronditur gjithë Kosovën, ku të vdekur mbetën kandidati i PDK-së për kryetar të Pejës, Astrit Ademaj dhe zyrtari i po kësaj partie, Blerand Kadrijaj.

Telegrafi mëson se ne vendin e ngjarjes kanë dalur Kryeprokurori i Prokurorisë Themelore në Pejë, Agim Kurmehaj dhe Prokurorja e Rastit, Valbona Haxhosaj.

Ndryshe, për vrasjen e dyfishtë në Pejë kanë reaguar liderët e institucioneve dhe partive politike, duke kërkuar nga organet e hetuesisë që të zbardhet rasti sa më shpejt.

Përveç Kryeprokurorit dhe prokurores nw vendin e ngjarjes shihen numër i madh i hetuesve policor.

Top Channel