Pejë, vrasje si nëpër filma-policia: Anëtarët e PDK-së vranë njëri tjetrin!

09/09/2021 13:10

Dy anëtarë të PDK-së, Astrit Ademaj, kandidat i kësaj partie për kryetar të Komunës së Pejës dhe Blerand Kadrija, ish-kandidat për kryetar të Komunës së Deçanit më 2017, mbetën të vrarë mbrëmjen e një dite më parë me armë zjarri në Pejë.

Ngjarja e rëndë ndodhi pranë Shkollës së Mesme Ekonomike “Ali Hadri” në këtë qytet. Policia mbërriti me urgjencë në vendngjarje ku mbetën të plagosur tre vetë, dy prej të cilëve ndërruan jetë për shkak të plagëve të marra.

Dëshmitar në vendngjarje ishte vëllai i Astritit, Avniu i cili foli për një konflikt momenti që përfundoi keq.

Burime për Express sakaq pohojnë se viktimat kanë sulmuar njëri tjetrin. Pas konfliktit verbal, Ademaj e Kadriaj kanë nxjerrë armët ndërsa nga shkëmbimzjarri mbeti i plagosur dhe Avniu.

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, ka thënë përmes një postimi në Facebook se siguria dhe mirëqenia e qytetarëve tanë është parësore, ndaj u shpreh ai, jemi të përkushtuar, me të gjitha kapacitetet tona për ta zbardhur këtë rast, duke shtuar se ngjarje të tilla të dhunës me armë duhet të marrin fund.

Top Channel