Iu përmbys varka nga dallgët, policia: 45-vjeçari dyshohet të jetë mbytur

05/09/2021 09:04

Një 45-vjeçar dyshohet se është mbytur në liqenin e Prespës.

Policia njofton se 45 vjeçari,  kishte dalë gjatë mbrëmjes për të peshkuar dhe si pasojë e dallgëve të forta të liqenit i është përmbysur varka dhe dyshohet se mund të jetë mbytur.

Njoftimi

Më datë 05.09.2021, në orët e para të mëngjesit, jemi njoftuar se në liqenin e Prespës, shtetasit S. V., 45 vjeç, i cili kishte dalë gjatë mbrëmjes për të peshkuar, si pasojë e dallgëve të forta të liqenit, i është përmbysur varka dhe dyshohet se mund të jetë mbytur.

Është bërë njoftimi dhe pritet ardhja e polumbarëve, për të kryer kërkimet e nevojshme.

Shërbimet e Policisë Kufitare dhe grupi hetimor ndodhen në vendngjarje ku po punohet për sqarimin e plotë të rrethanave të ngjarjes.

Top Channel