31,590 doza të vaksinës Pfizer kanë arritur sot në mbrëmje në Shqipëri.

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu me anë të një postimi në Facebook shkruan se me vaksinat e sotme në vend kanë mbërritur mbi 1 milion e 950 mijë vaksina.

Postimi i Plotë:

31,590 doza të vaksinës Pfizer mbërritën pak minuta më parë në Aeroportin “Nënë Tereza”, duke e çuar në mbi 1 milion e 950 mijë numrin e vaksinave anticovid të mbërritura. Vaksinohuni, vaksinohuni, vaksinohuni qendrat shëndetësore dhe qendrat e vaksinimit të përqëndruar janë të hapura çdo ditë, ku çdo qytetar +18 vjeç mund të vaksinohet pa kufizim, mjafton karta e identitetit.

Top Channel