U përpoqën të vjedhin një shtëpi, arrestohen 2 të miturit në Vlorë

01/09/2021 09:16
Foto ilustruese

Dy adoleshentë janë arrestuar në Vlorë, pasi dyshohet se janë përpjekur të vjedhin një shtëpi në fshatin Çukë.

Njoftimi i policisë:

Tentuan të vidhnin në një banesë, arrestohen në flagrancë 2 autorët e dyshuar.
Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Sarandë, arrestuan në flagrancë për veprën penale “Vjedhja” shtetasit S. K., 18 vjeç dhe A. Sh., 17 vjeç, të dy banues në fshatin Çukë, Sarandë, pasi u kapën në kushtet e flagrancës duke vjedhur në banesën e shtetasit K. B, në fshatin Çukë.
Nga veprimet hetimore ka rezultuar se shtetasit e mësiperm në bashkëpunim me njëri-tjetrin, jane autorë dhe të ngjarjes së ndodhur më datë 05.07.2021, ku është tentuar të vidhet banesa e shtetasit I. M, në fshatin Çukë.

Top Channel