Disa banesa në fshatin Fatish të Peqinit rrezikohen nga flakët që kanë përfshirë pasditen e sotme vendin.

Në zonë kanë mbërritur zjarrfikësit e Peqinit si dhe zjarrfikësit e Elbasanit.

 

Një tjetër vatër zjarri ka përfshirë sot fshatin Rrajcë Skëndërbe në Prrenjas. Terreni malor e bën të pamundur ndërhyrjen me mjete zjarrfikëse.

 

Top Channel