Një tjetër vatër zjarri është regjistruar në Peqin. Një sipërfaqe malore me shkirre është përfshirë nga flakët.

Në vendin e ngjarjes ndodhen forcat zjarrfikëse të cilat po përpiqen të shuajnë flakët e cila favorizohet edhe nga era.

Top Channel ka siguruar pamjet ku duket qartë se vatra e zjarrit është e madhe dhe përhapja e flakëve favorizohet nga era dhe temperaturat e larta.

FOTO GALERI
1/4

Top Channel