Të shtëna me armë zjarri drejt kamionçinës në Lezhë, ngrihen pika kontrolli për kapjen e autorëve

17/08/2021 14:56

Të shtëna me armë zjarri janë dëgjuar ditën e sotme në Lezhë. 34-vjeçari i identifikuar me inicialet A.Gj, banues në fshatin Adriatik, ka njoftuar se në drejtim të automjetit tip kamionçinë që ky shtetas drejtonte, është qëlluar me armë zjarri duke shkaktuar vetëm dëme të vogla materiale.

Shërbimet e Policisë dhe grupi hetimor menjëherë kanë shkuar në vendngjarje dhe po punojnë për fiksimin e çdo provë të vlefshme që do ti shërbejë hetimit, për identifikimin e autorëve dhe zbardhjen e dokumentimin e kësaj ngjarje.

Nga shërbimet e Policisë janë shoqëruar në Komisariatin e Policisë Kurbin disa shtetas që mund të kenë dijeni për ngjarjen, si dhe janë sekuestruar pamje filmike.

Gjithashtu, janë ngritur pika kontrolli në hyrje-dalje, më qëllim kapjen e autorëve. Nën drejtimin e Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Kurbin, vijon puna për zbardhjen e dokumentimin plotë të kësaj ngjarje.

Top Channel