Kultivoi kanabis në pyjet e Librazhdit, policia shpall në kërkim 56-vjeçarin

17/08/2021 10:01

Policia ka shpallur në kërkim një 56-vjeçar dhe po punon për kapjen e tij.

Ky shtetas akuzohet se ka kultivuar kanabis në një zonë të pyllëzuar në fshatin Kostenjë, Librazhd.

“Në vijim të kontrolleve të pandërprera të territorit për parandalimin, evidentimin dhe ndëshkimin e veprimtarisë kriminale në fushën e kultivimit të bimëve narkotike, shërbimet e Komisariatit të Policisë Librazhd, bazuar dhe në informacionet e marra në rrugë policore kanë konstatuar bimë narkotike kanabis të kultivuara në një zonë të pyllëzuar në fshatin Kostenjë, Librazhd.

Në vijim të veprimeve, specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Librazhd shpallën në kërkim policor shtetasin B.M., 56 vjeç, banues në Paskuqan Babrru, Tiranë”, thuhet në njoftimin e policisë.

Vijon puna intensive për lokalizimin dhe kapjen e tij.

Top Channel