AAK publikon listën e kandidatëve për këshilltarë në Prishtinë

16/08/2021 21:15

Kandidati i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës për kryetar të Prishtinës, Daut Haradinaj, ka prezantuar listën e kandidatëve të kësaj partie për kuvendin komunal të Prishtinës.

Ai në një postim në Facebook ka shkruar se ai edhe ekip i tij janë të gatshëm ta bëjnë ndryshimin që i duhet Prishtinës në zgjedhjet lokale të 17 tetorit.

“Tash e tre muaj kemi punuar seriozisht në identifikimin e më të mirëve që përfaqësojnë çdo cep të Prishtinës dhe janë të gatshëm të shërbejnë për ndryshimin që i duhet qytetarit të kryeqytetit. Kemi promovuar një sistem të ri ku kemi prezantuar kandidatët një nga një, për të treguar se #eparaPrishtina është ekipi, ekspertët e aktivistët e ndershëm. Kjo është lista ime e ndryshimit. Këta janë Prishtina! Urime bashkudhëtarë drejt fitores, #punamarë”, shkruan Haradinaj.

Lista e plotë:

1. Daut Haradinaj
2. Fadil Gashi
3. Alberta Binçe
4. Vasilika Zotaj – Asllani
5. Kushtrim Mushica
6. Valbona Ajeti
7. Tomorr Rezniqi
8. Argjir Rexha
9. Bukurie Canolli
10. Dren Shahini
11. Xhevahire Zhuniqi
12. Visar Dili
13. Xhavit Ahmeti
14. Luaras Meha
15. Valbona Sopjani – Berisha
16. Milaim Vitia
17. Xhevdet Leci
18. Benisa Gashi
19. Naim Rrustemi
20. Jahir Morina
21. Arbnora Ajeti
22. Jeton Hoti
23. Faruk Nura

24. Valbona Ymeri – Mehmeti
25. Ilmi Canolli
26. Taulant Maxharraj
27. Donjeta Arifi
28. Nysret Maloku
29. Nexhdet Kida
30. Elhame Avdyli
31. Orges Arifi
32. Roni Aruçaj
33. Pranvera Pehlivani – Nitaj
34. Arsim Binaku
35. Miftar Morina
36. Shyhrete Bajrami
37. Muhamet Ahmeti
38. Gani Zeqiri
39. Vjollca Govori
40. Bislim Shala
41. Albert Fazliu
42. Dinore Sylejmani – Makolli
43. Kastriot Kabashi
44. Përparim Përvetica
45. Ajla Krasniqi
46. Berat Bylygbashi
47. Ari Demiri
48. Kaltrina Krasniqi
49. Muhamet Kasabaqi
50. Agon Hana
51. Dhurata Salihi
52. Dibran Fylli
53. Luan Cana
54. Adelina Isufi
55. Ergyn Dobërqani
56. Bahri Gashi

Top Channel