6 të arrestuar në 24 orë në Fier/ Mes tyre zjarrvënësi 63-vjeçari, dogji plehrat por situata i doli jashtë kontrollit

12/08/2021 10:20
Foto ilustruese

6 persona janë vënë në pranga 24 orët e fundit në Fier, nga të cilët 1 për zjarrvënie, 2 për kultivim të bimëve narkotike, 1 për dhunë në familje, 1 për shkelje të urdhrit të mbrojtjes dhe 1 për shkelje të rregullave të qarkullimit rrugor.

Për tentativë të kultivimit të bimëve u arrestuan shtetasit Durim Nazëraj dhe Bashkim Nazëraj. U arrestua shtetasi Algert Belulaj për dhunë në familje.

Shpëtim Muharremi për kanosje, ndërsa Barjam Kalari për shkatërrim të pronës me zjarr.

63-vjeçari bajram Kalari, banues në Dushk, Lushnjë u kap në flagrancë në anë të rrugës automobilistike Lushnjë-Rrogozhinë, duke djegur me zjarr mbeturina dhe për pasojë zjarri i ka dalë nga kontrolli duke rrezikuar përhapjen në ambientet dhe bizneset që ndodheshin aty pranë.

DVP Fier

Vihen në pranga 6 shtetas, nga të cilët 1 për zjarrvënie, 2 për kultivim të bimëve narkotike, 1 për dhunë në familje, 1 për shkelje të urdhrit të mbrojtjes dhe 1 për shkelje të rregullave të qarkullimit rrugor. Sekuestrohet 1 armë gjahu dhe municion luftarak.

Nga specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Lushnjë, në  vijim të  punës për parandalimin e rasteve të zjarrvënies, identifikimin dhe arrestimin e autorëve, u arrestua në flagrancë shtetasi B. K., 63 vjeç, banues në Dushk, Lushnjë, pasi ky shtetas është kapur në flagrancë nga shërbimet e Komisariatit të Policisë Lushnjë, në anë të rrugës automobilistike Lushnjë-Rrogozhinë, duke djegur me zjarr mbeturina dhe për pasojë zjarri i ka dalë nga kontrolli duke rrezikuar përhapjen në ambientet dhe bizneset që ndodheshin aty pranë.

Në vijim të punës për evidentimin dhe goditjen e rasteve të tentativës për kultivim të bimëve narkotike, bazuar në informacionet e marra në rrugë policore, specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Fier arrestuan në flagrancë shtetasit D. N., 57 vjeç dhe B. N., 69 vjeç, pasi gjatë kontrollit në fshatin Vreshtas, Fier, në oborret e banesave të tyre kishin kultivuar  fidanë  cannabis sativa.

Gjithashtu, gjatë kontrollit të banesës së shtetasit B. N., shërbimet e Policisë gjetën dhe sekuestruan  një armë gjahu të cilën e mbante pa leje, si dhe 50 fishekë.

-Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Fier arrestuan në flagrancë shtetasin A. B., 32 vjeç, banues në Fier, pasi ka ushtruar dhunë fizike ndaj bashkëshortes së tij. Po nga këto struktura u arrestua shtetasi Sh. M., 43 vjeç, banues në Levan, pasi ka kërcënuar dhe kanosur shtetasen K. O., e cila ishte e pajisur me urdhër-mbrojtje ndaj tij. -Specialistët e Sektorit të Qarkullimit Rrugor në DVP Fier arrestuan në flagrancë shtetasin B. Ll., 42 vjeç, banues në Fier, pasi është kapur nga shërbimet e Policisë, duke drejtuar automjetin në gjendje të dehur. Materialet i kaluan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme.

Top Channel