Zjarri vijon të jetë aktiv mbi fshatin Dukat i Ri, ndërsa tymi mbi malin e Karaburunit ka bllokuar qiellin.

Në ditën e 14 në malin e Karaburunit zjarret kanë qenë aktive dhe disa vatra të rrezikshme.

Deri në orët e para të ditës zjarrfikës, ushtarë dhe banorë të Dukatit kanë luftuar me flakët të cilat të ndihmuara dhe nga era kanë përparuar me shpejtësi duke djegur shkurre dhe pyje, por duke rrezikuar dhe jetët e punonjësve dhe ushtarëve.

FOTO GALERI
1/5

Top Channel