Vijon situata kritike në Karaburun, riaktivizohen vatrat e zjarrit për shkak të erës së fortë

06/08/2021 12:52

Vijon të mbetet kritike situata e zjarreve në Karaburun.

Në vendin e quajtur Gropat e Pirit mbi Karaburun, vatrat e zjarrit po riaktivizohen, kjo për shkak të erës së fortë që fryn nga juglindja, por edhe temperaturat e larta që ka në atë zonë.

Bredha e pemë të ndryshme janë përfshirë nga flakët, ndërkohë që Forcat e Armatosura dhe forcat e AKZM vijojnë të luftojnë me flakët.

Top Channel