Mali i Shëngjinit është përfshirë nga flakët mbrëmjen e sotme, ndërsa forcat zjarrfikëse kanë shkojnë në vendngjarje.

Nuk dihet ende nëse zjarri ka qenë i qëllimshëm apo jo, ndërsa grupi hetimor punon për sqarimin e rrethanave dhe identifikimin e autorit/ve të zjarrvënies.

Kujtojmë se vendi ynë po lufton prej ditësh me zjarret e rëna nga jugu në veri.

Lezhë/Informacion paraprak

Rreth orës 21:50, kemi marrë njoftim së në malin e Shengjinit, Lezhë, ka rënë zjarr. Menjëherë kanë shkuar në vendngjarje shërbimet e Policisë dhe të zjarrëfikses, të cilët punojnë për shuarjen e zjarrit. Grupi hetimor punon për sqarimin e rrethanave dhe identifikimin e autorit/ve të zjarrvënies.

Top Channel