Holanda ndihmon vendin me 2 helikopterë për shuarjen e zjarreve, ministrja: Vetëm të bashkuar mund të fitojmë

04/08/2021 18:54

Ministrja e Punëve të Jashtme, Olta Xhaçka ka falënderuar pas ndihmës së Holandës, e cila konfirmoi ardhjen e 2 helikopterëve për shuarjen e zjarreve.

Helikopterët mbërrijnë të premten ndërsa operacionet fillojnë të shtunën, sipas njoftimit.

Ajo thekson se vetëm të bashkuar mund të fitojmë këtë betejë me zjarret që po përballen disa shtete.

“Falënderojmë miqtë tanë evropianë që na ndihmuan në orën tonë të nevojës. Ne i jemi mirënjohës ekuipazheve çekë dhe holandezë që do të na ndihmojnë të luftojmë zjarret e pyjeve që janë ndezur në vendin tonë. Vetëm të bashkuar mund të fitojmë”, shkruan Xhaçka.

Top Channel