Vau i Dejës/ Zjarr edhe në majën e Cukalit, terreni i vështirë për të ndërhyrë

03/08/2021 15:19

Zjarret kanë përfshirë edhe majën e Majën e Cukalit, në njësinë administrative të Shllakut në Vaun e Dejes ku po përhapet me ritme të shpejta.

Aktualisht janë disa ha pyje të dëmtuara ndërsa zjarri po favorizohet edhe nga era.

Ndërhyrja e forcave zjarrfikëse dhe Rangers- ave të ADZM është shumë e vështirë për shkak të terrenit shumë të thyer

FOTO GALERI
1/6

Top Channel