Pandemia në Maqedoninë e Veriut/ 74 raste të reja me COVID në 24 orë

30/07/2021 14:54

Maqedonia e Veriut ka regjistruar 74 raste të tjera të koronavirusit dhe dy viktima në 24 orët e fundit.

Sipas të dhënave të Ministrisë së Shëndetësisë, numri i përgjithshëm i rasteve të konfirmuara me COVID në vend ka arritur në 156.299, ndërsa numri i viktimave në 5.493.

Institucionet shëndetësore po ashtu kanë regjistruar 17 pacientë të tjerë që fituan betejën kundër pandemisë COVID-19, duke e çuar në gjithsej 150.350 numrin e përgjithshëm të pacientëve të shëruar nga virusi.

Aktualisht numri i rasteve aktive me COVID-19 në Maqedoninë e Veriut është 456.

Që nga shpërthimi i pandemisë, autoritetet shëndetësore kanë kryer 971.395 teste të dyshuara për COVID-19, përfshirë 4.582 teste të kryera gjatë ditës së fundit.

Top Channel