Një lëkundje sizmike është ndjerë pak më parë në detin Adriatik.

Lëkundja sizmike me magnitude 4.2 Rihter është ndjerë në disa qytete të vendit tonë.

Epiqendra e tërmetit ka qenë në det, rreth 9 kilometra larg Lezhës, në Detin Adriatik dhe 53 km nga qyteti i Durrësit.

Tërmeti është regjistruar rreth orës 22:00 të mbrëmjes së sotme.

Top Channel