‘Vijojmë pa u ndalur me vaksinimin masiv’/ Rama jep lajmin e mirë: Mbërrijnë 67,860 doza të vaksinës Pfizer

26/07/2021 21:27

Kryeministri Edi Rama njofton për ardhjen e 67.860 dozave të tjera Pfizer në aeroportin ‘Nënë Tereza’.

Kështu, numri i vaksinave të ardhura në vendin tonë shkon në 1,679,410, ndërsa sasia e mbërritur ditën e sotme janë siguruar nga financimi i qeverisë shqiptare përmes instrumentit Covax, nga kontrata direkte me kompaninë si dhe nga mbështetja e Bashkimit Europian.

Prej fillimit të pandemisë deri më sot janë kryer 1.148.910 testime në total, ndërsa vijon vaksinimi masiv i popullatës.

Postimi i plotë i Kryeministrit Rama:

67,860 doza të vaksinës Pfizer sapo kanë mbërritur në Aeroportin “Nënë Tereza”, duke e çuar në 1,679,410 sasinë e vaksinave anticovid të mbërritura në vend

Kjo sasi e vaksinave Pfizer u sigurua nga financimi i qeverisë shqiptare përmes instrumentit Covax, nga kontrata direkte me kompaninë si dhe nga mbështetja e Bashkimit Europian

#Vijojmë çdo ditë pa u ndalur me vaksinimin masiv në të gjithë vendin. Deri tani janë kryer 1,148,910 vaksinime.
#ShqipëriaBuzëqesh
#SkaKohëPërPushim

FOTO GALERI
1/3

Top Channel