Fier/ Përfshihet nga flakët pylli në Qafën e Lalarit dhe në Kraps, terreni i vështirë për ndërhyrje

26/07/2021 18:28

Një vatër zjarri ka përfshirë pyllin me pisha dhe ullinj në Qafën e Lalarit dhe pyllin në Kraps në Fier pasditen e sotme.

Pylli është me pisha dhe ullinj teksa zjarrfikëset kanë shkuar në vendin e ngjarjes.

Terreni për të ndërhyrë është shumë i vështirë, por po bëhen përpjekje që të mos përhapen flakët.

Top Channel