“Edhe ëngjëjt të kanë lakmi sa e bukur je”/ Shkrimi prekës për motrën që vdiq në aksidentin tragjik: Kush më pret mua në shtëpi?

26/07/2021 19:38

Anjeza Bellanica është një nga viktimat e aksidentit tragjik në autostradën Sllavonski Brod në Kroaci. Motra e saj i ka dedikuar një shkrim prekës në rrjete sociale, ku i bën disa pyetje, ndër të cilat i bën me dije se e ka të vështirë të jetojë pa të.

“Edhe ëngjëjt të kanë lakmi sa e bukur je”, shkruan Yllza teksa përmend prindërit duke thënë: “A thu do të thotë babi që kur po vi në shtëpi e po ju shoh më hiqet lodhja? Po mami Anjezë? Ajo s’mundet pa ne të dyja, e di ti.”

Aksidenti i rëndë me 10 viktima dhe 45 të plagosur ndodhi në qytetin Slavonski Brod, rreth orës 06:20 të mëngjesit, ndërsa autobusi me targa të Kosovës vinte nga Frankfurti, Gjermani, drejt Prishtinës, ndërsa në bord kishte 67 pasagjerë dhe dy shoferë, ku njëri humbi jetën në aksident.

Shkrimi i plotë

Anjez o shpirt motres, o drita e syve t’mi edhe engjëjt ta kanë lakmin sa e bukur je. S’po m’besohet qe motra skam me t’pas ma.

A pate shume dhimbje shpirti jem?

Anjez e çka tash me planet tona për t’ardhmen qysh du me jetu un pa ty? Ti e din qe un edhe ni dit t’vetme pa ty nuk e baj.

Kush m’pret mu n’shpi ty kesh tash ma?

A thu a ka me than prap babi qe kur po vi n’shpi e po ju shoh po m’heket lodhja ? Po mami Anjez? Ajo s’mun pa neve dyjave e din ti.

O shpirti jem Allah-u t’kish dasht ma shum se na e t’morr ty me na prit neve.

Ti ki me kon gjeth me neve ti je shpirti jem

Pusho e qet engjëll.

FOTO GALERI
1/10

Top Channel