Prej dy ditësh, zjarri në fshatin Dukat po djeg shkurret/ Zjarrfikësit nuk ndërhyjnë dot, rrezikohet pylli i Llogorasë!

24/07/2021 16:05

Prej dy ditësh një zjarr në malin e fshatit Dukat vijon të jetë aktiv, duke djegur disa hektarë me shkurre.

Për shkak të terrenit të vështirë punonjësit e zjarrfikses e kanë të pamundur të ndërhyjnë me mjetet e tyre dhe po përdorin metoda rrethanore, në përpjekje për të mbajtur flakët nën kontrol, që të mos preket pylli i Llogorasë.

FOTO GALERI
1/5

Top Channel