Policia e Lezhës ka bërë të mundur parandalimin e një konflikti që mund të përshkallëzonte më tej.

Blutë bëjnë me dije se në pranga ka rënë Besmir Caka, i cili për motive pronësie katër anëtarët e një familje.

“Shërbimet e Policisë Mirditë, pasi kanë marrë njoftimin për një konflikt mes fqinjëve në fshatin Kthjellë e Epërme, kanë shkuar menjëherë në vendngjarje, ku kanë bërë të mundur parandalimin e përshkallëzimit të mëtejshëm të konfliktit dhe vënien në pranga të shtetasit B. C., 30 vjeç, banues në Kthjellë e Epërm, Mirditë.

Ky shtetas ka kanosur për motive pronësie, me një armë gjahu që e mbante pa leje në banesë, shtetasit Gj. P., D. P., R. P. dhe L. P”, njofton policia.

Top Channel