Pamjet e rralla të krizës klimatike, reflektojnë motin ekstrem në të katër cepat e botës (fotogaleri)

19/07/2021 21:20

Teksa temperaturat rriten dhe ndotja shtohet, zjarret, përmbytjet dhe erërat ekstreme po godasin rëndë komunitetet në shumë pjesë të botës.

Prej disa muajsh tashmë fenomene të paparashikuara klimatike godasin aty ku shkencëtarët nuk e kishin menduar ndonjëherë, në pamjet që nxisin emocione të forta keqardhjeje, zemërimi dhe reflektimi.

Fotogaleria e mëposhtme u hartua nga e përditshmja britanike The Guardian …

 

FOTO GALERI
1/31
Delet qëndrojnë në faqen e kodrës teksa bimësia digjet prapa tyre në Marsden, Britani.

Top Channel