Dy persona me COVID janë regjistruar gjatë 24 orëve në Kosovë pas testimit të 1.944 personave.

Ndërkaq, gjatë 24 orëve janë shëruar tre pacientë.

Që prej marsit të vitit 2020, e deri më 17 korrik, Kosova ka regjistruar 107.894 raste me koronavirus. Prej tyre, 2.264 persona kanë vdekur dhe 105.531 janë shëruar.

Aktualisht në Kosovë raste aktive janë 98.   Në 24 orë janë bërë 12.430 vaksinime.

Top Channel