Ndodh mrekullia! 2-vjeçarja del shëndoshë e mirë nga operacioni, mjekët i heqin tumorin sa gjysma e barkut

17/07/2021 18:11

Një 2-vjeçare ka dalë shëndoshë e mirë nga operacioni në spitalin e Kosovës ditën e sotme.

Mjekët arritën që t’i largojnë tumorin, i cili i kishte përfshirë gjysmën e barkut.

 “Operacioni u realizua, pas trajtimit dhe ekzaminimeve të vazhdueshme nga mjekët pediatër-onkologë. Pacienti është në gjendje të mirë shëndetësore dhe pritet të lirohet shumë shpejt për në shtëpi”, thuhet në njoftimin e SHSKUK-së.

Top Channel