Pinte kokainë gjatë orarit të punës, arrestohet nënoficeri i Xhandarmërisë/ I vihen prangat edhe shqiptarit që e furnizonte me drogë

15/07/2021 21:30

Një nënoficer i Xhandarmërisë, i cili përfundoi në pranga dje pasdite, pasi akuzohej për përdorimin e drogës është arrestuar. Ai akuzohej se konsumonte kokainë gjatë orarit të punës dhe gjithashtu në pranga ka rënë edhe shqiptari 42-vjeçar, i cili i shiste sasinë e drogës.

Hetimet e kryera nga Departamenti i Policisë Operative dhe Gjyqësore të Xhandarmërisë treguan se në disa raste, edhe gjatë orarit të punës nënoficeri zakonisht përdorte kokainë, të cilën e blinte direkt nga shtetasi shqiptar.

Gjatë kontrollit në shtëpinë e ushtarit u gjetën dhe sekuestruan rreth 32 gram kokainë dhe gjithashtu një peshore precize.

Pasi formalitetet u kryen në përputhje me ligjin, dje nënoficeri i Xhandarmërisë dhe shtetasi shqiptar përfunduan në pranga në burgun Capuchin dhe janë në dispozicion të autoritetit gjyqësor.

Top Channel