29-vjeçarja franceze humb gjurmët në Greqi, familja e saj ngre alarmin. Çfarë postoi për herë të fundit në facebook

30/06/2021 19:07

Një 29-vjeçare franceze është zhdukur që në 24 qershor në zonën më të madhe të Elafonissi, në Greqi dhe që prej asaj kohe nuk ka dhënë shenja jete. Makina e saj u gjet e braktisur, ndërsa ajo kishte ngarkuar një foto në rrjetet sociale, nga Elafonisi.

29-vjeçarja madje kishte rezervuar një dhomë në Paleochora për ditën tjetër, por nuk u paraqit kurrë atje. Autoritetet greke kanë frikë nga më e keqja dhe mobilizimi është i madh. Grupet e zjarrfikësve, një varkë e Marinës Greke nga Paleochora, katër grupe vullnetarësh, policia, po përdoren dronët dhe një qen i stërvitur posaçërisht për të gjetur qytetaren franceze, shkruajnë mediet fqinje. 

Vullnetarët e Kryqit të Kuq që kanë marrë pjesë në kërkim që nga mëngjesi, kanë krehur zonën nga ana e Kedrodassos ndërsa një helikopter policie është duke fluturuar.

Francezja 29-vjeçare mbërriti në Chania vetëm në 21 Qershor, në mënyrë që të shijonte një pushim të shkurtër. Ajo mori me qira një makinë dhe shkoi në një hotel në Paleochora, ku kishte rezervuar qëndrimin e saj. Pastaj ai filloi të shëtiste në zonë për të shijuar peizazhin.

29-vjeçarja ishte e pranishme në rrjetet sociale duke hedhur herë pas herë foto dhe video nga ekskursionet e saj në zonë. Në të njëjtën kohë, ajo kishte kontakte me familjen e saj. Por kjo ndodhi deri më 23 qershor, pasi një ditë më pas ajo do të humbiste gjurmët. Familja e saj u përpoq të kontaktonte me të, por pa rezultat.

29-vjeçarja kishte planifikuar që të largohej drejt Francës në 28 qershor, por asnjëherë nuk shkoi në hotel për të marrë gjërat e saj. Familja e saj, me ndihmën e autoriteteve franceze, informoi EL.AS lokale, i cili menjëherë filloi një operacion të madh për të gjetur turisten.

FOTO GALERI
1/3

Top Channel