“Ditë e gëzuar”/ Pas shumë ditësh në terapi intensive fiton betejën për jetën foshnja e lindur para kohe  

24/06/2021 22:49

Pas shumë ditësh të vështira në terapi intensive, foshnja e lindur para kohe  në maternitetin “Mbretëresha Geraldinë”, ka fituar betejën për jetën.

Lajmin e bukur e ka bërë me dije ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu, e cila thotë se kjo është një ditë e gëzuar për familjen e Amarit, ndërkohë që falënderon edhe mjekët.

 “Ditë e gëzueshme për familjen e Amarit dhe stafin e Reanimacionit të Maternitetit “Mbretëresha Geraldinë”, me fitoren e betejës për jetën të Amarit të vogël, pas shumë ditësh të vështira në terapi intensive. Punë #fantastike e stafeve tona mjekësore me bebet prematurë, në shërbim të jetës #RESPEKT”, shkruan Manastirliu krahas fotos që shpërndan në Facebook.

Foshnja Amar

Top Channel