Kokainë dhe drejtim mjeti në gjendje të dehur, 3 të arrestuar në Tiranë

22/06/2021 10:36

Policia ka vënë nën pranga dy të rinj, të cilët u kapën duke drejtuar mjetin në gjendje të dehur.

Policia arrestoi shtetasit: F. S., 39 vjeç dhe E. Sh., 28 vjeç.

Ndërsa, një 47 vjeçar u vu nën pranga, pasi gjatë kontrollit të ushtruar në banesën e tij, policia gjeti një sasi lëndë narkotike.

“U arrestua shtetasi A. H., 47 vjeç, pasi gjatë kontrollit të ushtruar në banesën e tij, shërbimet e Komisariatit të Policisë Nr.2, gjetën dhe sekuestruan një sasi me lëndë narkotike kokainë dhe një përforcues grushti”, thuhet në njoftimin e policisë.

Materialet u referuan në Prokurorinë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Tiranë, për veprime të mëtejshme.

Top Channel