VIDEO/ Gripi i shpendëve, shihni si bëhet asgjësimi i pulave në Elbasan

16/06/2021 11:13

Gripi shpendëve është bërë tejet shqetësues për të njerëzimin, madje masa kanë filluar të merren edhe në Shqipëri.

Konkretisht në Elbasan ka nisur asgjësimi i disa shpendëve që dyshohet se mbartin gripin.

Ato janë futur në një gropë dhe më pas mbulohen me gëlqere.

FOTO GALERI
1/7
zogjte hidhen ne grope

Top Channel