New York celebron me fishekzjarre fundin e kufizimeve të Covid-19 (fotot)

16/06/2021 20:11

New York City në SHBA lëshonte mbrëmë fishekzjarre në shenjë celebrimi për arritjen e 70 përqind të banorëve të rritur që kane marrë dozën e parë të vaksinës Covid-19, çka u shoqërua me “rihapjen e qytetit”.

Fishekzjarre u lëshuan në dhjetë vende të qytetit ndërsa ndërtesat dhe monumentet kryesore të qytetit u ndezën në drita blu dhe të arta.

Festimet u njoftuan nga kryebashkiaku Andrew Cuomo, i cili dha lajmin dje në një konference shtypi, se bashku me heqjen e kufizimeve shtetërore ne ambjentet komerciale.

 

FOTO GALERI
3/6
Ndërtesat dhe monumentet kryesore të qytetit u ndezën në drita blu dhe të arta.

Top Channel