Heqja e kufizimeve nga BE, Rama: Ia dolëm edhe kësaj sfide, nuk ndalemi më në ngjitjen tonë drejt majës

16/06/2021 12:35

Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas heqjes së kufizimeve nga BE, ku i dha edhe Shqipërisë një dritë jeshile.

Kryeministri Rama postim ne Facebook:

LAJMI QE PRISNI

Bashkimi Europian ka hequr kufizimet e udhëtimit për udhëtarët nga tetë vende dhe territore jashtë BE, duke përfshirë edhe Shqipërinë. Ia dolëm edhe kësaj sfide, sepse NE, SHQIPËRIA, NUK NDALEMI MË në ngjitjen tonë drejt majës ku e meritojnë fëmijët tanë

Top Channel