Një aksident ka ndodhur para pak çastesh në rrugën që përshkon pyllin e Sodës në Vlorë.

Dy automjete janë përplasur dhe një person është plagosur lehtë.

Mjetet janë përplasur si rrjedhojë e shpejtësisë dhe devijimit të gabuar. Sipas policisë e cila ndodhet në vendngjarje , shkak i aksidentit është parakalimi i gabuar i një prej makinave. Ndërkohë që ambulanca ka shoqëruar në ambientet e spitalit një te plagosur dhe policia po kryen veprimet.

 

 

Top Channel