Ambasadorja Yuri Kim i është bashkuar besimtarëve të shumtë që kanë shkuar në Kishën e Laçit.

Ajo ka postuar në rrjetet sociale një foto gjatë peligrinazhit dhe shprehet se ka bërë edhe një lutje të veçantë. Kim tregon se nuk e kishte imagjinuar kurrë se do të gjente në Shqipëri “Anthony of Padova” .

Postimi në Instagram 

Si mijëra njerëz në Shqipëri, vizitova Kisha e Shna Ndout në # Laç këtë mbrëmje për të thënë një lutje të veçantë. Kur isha duke u rritur në #Guam, shkova në shkollën St. Anthony. Unë kurrë nuk mund ta imagjinoja një ditë se do ta gjeja Anthony of Padova në #Shqipëri. Le të na ndihmojë Shën Antoni për të gjetur atë që ka humbur. Ju ndihmoftë!

FOTO GALERI
1/10

Top Channel