Kuvendi vendosi shkarkimin e tij, Meta poston fjalimin e Jenishehrit: Ju uroj pasdite të qeshur me këtë thënie frymëzuese

09/06/2021 15:33

Presidenti Ilir Meta ka reaguar për vendimin e Kuvendit për ta shkarkuar nga posti i kreut të shtetit me një thënie të deputetit Selami Jenishehri.

“Të dashur miq, ju uroj një pasdite të qetë, relaksuese dhe të qeshur duke ju përshëndetur të gjithëve me këtë thënie frymëzuese!”, shkruan Meta.

Për këtë i referohet fjalimit të Jenishehrit gjatë ditës së sotme në seancën plenare ku u votua për shkarkimin e Metës.

“Koalicion ynë, i drejtuar nga deputeti Kujtim Gjuzi, i është drejtuar Komisionit të Zgjedhjeve për mos të pasur pasoja të tilla për vjedhjet dhe është anashkaluar. Nuk është dhënë përgjigje. Ne do ta çojmë në Gjykatë Kushtetuese. Do iu dalim zot, nipërve dhe mbesave tona pensionist, të cilët iu është mohuar e drejta e votimit. Emigrantët nuk mund t’i blihet votat”, tha Jenishehri.

Top Channel