Nusja vdes gjatë martesës, prandaj burri merr për grua motrën më të vogël në Indi (fotot)

02/06/2021 17:08

Një nuse në Indi kishte vdekur gjatë ceremonisë së martesës, kështu që burri i saj në pritje, mori motrën e saj të vogël për grua, sipas raportimeve nga vendi.

Trupi i gruas së quajtur Surabhi ishte vendosur në dhomën ngjitur teksa martesa vijonte, në krahinën e Uttar Pradesh.

Pasi gruaja pësoi një arrest kardiak dhe mbeti pa ndjenja pranë dhëndrit Manjesh Kumar, një tjetër marrëveshje u arrit mes familjeve pasi ata kishin ndërruar kurorat tradicionale të lidhjes.

Xhaxhai i Surabhi, Ajab Singh tha për agjencinë vendase IANS se martesa e çiftit të ri ishte ‘një vendim i vështirë’ për t’iu marrë nga familja.

Ai shtoi: “Njëra vajzë qëndronte e vdekur në një dhomë teksa në tjetrën kryej martesa e vajzës tjetër. Nuk kishim provuar kurrë emocione kaq të përziera”.

“Dhimbja për vdekjen e saj dhe gëzimi i martesës së të motrës, ende nuk është kuptuar prej nesh”.

Vëllai i Surabhi, Saurabh dhe se fillimisht nuk dinte çfarë të bënte në situatën e krijuar.

Ai tha: “Të dyja familjet u ulën dhe dikush sugjeroi se motra ime e vogël Nisha duhet të martohet me dhëndrin. Familjet e diskutuan çështjen dhe ranë rakord”.

 

FOTO GALERI
1/5
Dhendri Manjesh Kumar, me nusen Surbhi, para se ajo te vdiste nga ataku kardiak

Top Channel