Yuri Kim në Kukës/ Viziton muzeun etnografik të qytetit dhe njihet me kulturën kuksiane (Fotot)

28/05/2021 17:02

Në vizitat e saj zyrtare, në qytete të ndryshme, ambasadorja e SHBA-së, Yuri Kim ka shfaqur interes për të mësuar më shumë rreth kulturës dhe traditave të vendit tonë.

Në qytetin verilindor, ambasadorja Kim, u prit nga kryebashkiaku, Safet Gjici. Në një postim në “Facebook”, Gjici ka postuar fotot me të dhe ka nënvizuar rëndësinë e muzeut, ku “vizitorët e huaj dhe vendas njihen me historinë e kulturës kuksiane”, siç shkruan ai.

FOTO GALERI
1/8

Top Channel