Një banesë tre katëshe është përfshirë nga flakët mesditën e sotme në Fier.

Në vendngjarje mbërritën menjëherë zjarrfikëset dhe po punojnë për të neutralizuar flakët.

Ngjarja është shënuar në lagjen “Apolonia”, ndërsa paraprakisht dyshohet se zjarri ka rënë si pasojë e një shkëndijë në një prizë elektrike dhe ka patur vetëm dëme të vogla materiale.

Fier/Informacion paraprak

Sot rreth orës 12:50, në lagjen “Apollonia”, në katin e tretë të banesës së shtetasit A. Q., në të cilën nuk banonte njeri, ka rënë zjarr.

Paraprakisht dyshohet se zjarri ka rënë si pasojë e një shkëndijë në një prizë elektrike dhe ka patur vetëm dëme të vogla materiale.

Menjëherë në vendngjarje kanë shkuar shërbimet e Policisë dhe Zjarrëfikëset, të cilët bënë të mundur fikjen e zjarrit.
Po punohet për zbardhjen e plotë të ngjarjes.

Top Channel