Përndiqte dhe kryente veprime të turpshme me dy të mitura, procedohet penalisht 80-vjeçari në Tiranë

26/05/2021 08:48

Një 80-vjeçar me iniciale B.K. është vënë nën hetim nga Prokuroria e Tiranës pasi dyshohet se ka përndjekur dha ka kryer veprime të turpshme me dy vajza të mitura.

Sipas njoftimit të policisë, 80-vjeçari dyshohet se ka përndjekur dhe kryer veprime të turpshme me 2 shtetase të mitura.

“Më datë 25.05.2021, u referuan materialet në Prokurorinë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Tiranë, për shtetasin B. K., 80 vjeç, sepse në rrugën “Dervish Hima”, dyshohet se ka përndjekur dhe kryer veprime të turpshme me 2 shtetase të mitura”, thuhet në njoftimin e policisë.

Materialet u referuan në Prokurorinë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Tiranë, për veprime të mëtejshme.

Top Channel