E çojnë fëmijën e mitur për të bërë analiza, rezultatet e nxjerrin me prani kokaine në trup. Arrestohet babai, nëna arratiset

26/05/2021 14:37

Një 45-vjeçar është arrestuar nga Policia e Qipros, pasi në trupin e një prej fëmijëve të tij të mitur u gjet prani e lëndës narkotike.

Mediet fqinje shkruajnë se, më 21 maj, një çift i huaj kërkuan nga një kimist në Limasol që të kryheshin teste për fëmijët e tyre të mitur dhe në përfundim u vu re se prani e lëndës narkotike, kokainë në trupin e një prej fëmijëve.

Atë ditë kimistja i kërkoi prindërve të bëjnë një ankesë në Polici, por ata nuk e kishin bërë.

Babai u arrestua, ndërsa një urdhër arresti u lëshua kundër nënës së të miturve. Ajo është shpallur në kërkim, pasi sipas zëdhënësit të Policisë, Christos Andreou, u arratis të dielën bashkë me fëmijët.

Top Channel