Aksident në Tiranë/ 56-vjeçari humb kontrollin e makinës, përplas 2 këmbësore

26/05/2021 17:55
Foto ilustruese

Një 56-vjeçar ka humbur kontrollin e mjetit në zonën e ish Misto-Mames në Tiranë dhe ka aksidentuar 2 këmbësore.

Dy personat e identifikuar si L. K., 23 vjeçe dhe D. D., 60 vjeç ndodhen në spital jashtë rrezikut për jetën.

Ndërsa pranë Kopshtit Botanik, si pasojë e një defekti teknik ka marrë flakë në lëvizje mjeti në pronësi të shtetasi D.D, dhe ka vetëm dëme materiale.

Tiranë/ Informacione paraprake

Rreth orës 17:00, pranë Kopështit Botanik,dyshohet se si pasojë e një difekti teknik ka marrë flakë në lëvizje mjeti në pronësi të shtetasi D.D, ku ka vetëm dëme materiale.

Rreth orës 17:10, në ish Misto-Mame, shtetasi Sh. T., 56 vjeç, ka humbur kontrollin e mjetit duke dalë jashtë rruge. Si pasojë ka asidentuar dy këmbësore shtetasit L. K., 23 vjeçe dhe D. D., 60 vjeç, të cilët ndodhen në spital, jashtë rrezikut për jetën. Vijon puna nga Grupi Hetimor për sqarimin e plotë e rrethanave të ngjarjes.

Top Channel